Problémy s peněžními dary?

The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.

Problémy s peněžními dary?

Pokud se vám nedaří odeslat finanční příspěvek nebo se chcete cokoli zeptat, přečtěte si prosím tyto často kladené otázky. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoc se sledováním transakce, kontaktujte nás na adrese donate@wikimedia.org[1].

Je tento web bezpečný?

Web Wikimedia Foundation pro dárce je mimořádně bezpečný. Po kliknutí na banner nebo odkaz pro zaslání finančního příspěvku budete přesměrováni na zabezpečený web (https). Všechny informace jsou šifrovány a je s nimi nakládáno v souladu s nejpřísnějšími standardy ochrany údajů.

Mnou preferovaný způsob platby zatím Wikimedia Foundation nenabízí.

Omlouváme se, že v současné době nemůžeme nabídnout vámi preferovaný způsob platby. Doufáme, že v budoucnu budeme mít pro finanční dárce další možnosti i měny. Přečtěte si prosím náš seznam všech způsobů zaslání příspěvku.

Proč byl můj finanční příspěvek poslaný kreditní/debetní kartou zamítnut?

Pokud byl Váš pokus přispět neúspěšný, zkontrolujte, zda vaše debetní/kreditní karta nebyla zamítnuta z následujících důvodů:

  • Na vaší kreditní/debetní kartě nejsou povoleny mezinárodní transakce. Karty, které lze použít pouze v dané zemi, nemusí být v současné době akceptovány. Kontaktujte svou banku a požádejte o povolení mezinárodních transakcí.
  • V EU a ve Velké Británii je kladen zvýšený důraz na bezpečnost a některé banky vyžadují, aby byl spolu s vaší kreditní kartou použit kód PIN (3D Secure). Pokud tento PIN chybí nebo byl nesprávně zadán, může to být důvodem k zamítnutí platby. V takovém případě kontaktujte banku, která vaši kartu vydala.
  • V současné době nemusí být akceptovány všechny virtuální karty. Virtuální karty se často používají k nákupům online, aby citlivé informace o vaší fyzické kartě byly chráněny. Rádi bychom vás ujistili, že zpracování finančních příspěvků pro nás zajišťují prověření profesionální zpracovatelé, takže vaše údaje jsou maximálně zabezpečeny. Pokud tedy bude Vaše virtuální karta zamítnuta, zkuste místo ní použít tradiční kreditní/debetní kartu.
  • Pokud používáte debetní kartu, vezměte prosím na vědomí, že bezpečnostní kód (CVV) je nepovinný. Pokud vaše debetní karta kód CVV nemá, toto pole jednoduše přeskočte.
  • Je možné, že vaše banka transakci zablokovala. Je to velmi pravděpodobné hlavně v případě, kdy Wikimedia Foundation přispíváte poprvé. Kontaktujte svou banku a požádejte ji o odblokování budoucích plateb zaslaných na účet Wikimedia, aby mohly být zpracovány. Pokud banka nebo společnost vydávající kreditní kartu vám není schopna sdělit příčinu problému, kontaktujte nás prosím na adrese donate@wikimedia.org[1]. V zájmu vaší bezpečnosti v e-mailu neuvádějte žádné údaje o vaší platební kartě.

Proč byl můj finanční příspěvek odeslaný přes PayPal zamítnut?

Pokud byl váš finanční příspěvek odeslaný přes PayPal zamítnut nebo byl vas trvalý příkaz zrušen, obraťte na zákaznickou podporu služby PayPal, kde vám sdělí podrobnosti. Můžete také zavolat přímo společnosti PayPal na číslo 888 221 1161, nebo pokud voláte ze země mimo USA, vytočte číslo 402 935 2050. Časté důvody nezdařeného pokusu o odeslání finančních příspěvků jsou následující:

  • Služba PayPal někdy vyžaduje záložní způsob platby z různých důvodů, například při dosažení měsíčního limitu výdajů nebo při samotném převodu. Tento problém můžete vyřešit přidáním záložní platební metody na svůj účet.
  • PayPal může někdy zobrazit chybovou zprávu informující o tom, že v dané zemi nelze finanční dary zpracovat. Tato chybová zpráva se vám však může zobrazit proto, že PayPal od vás potřebuje některé další osobní identifikační údaje. S žádostí o bližší informace se prosím obraťte na zákaznický servis PayPal. K této situaci běžně dochází v některých částech Asie a na tichomořských ostrovech.
  • Vezměte prosím na vědomí, že vzhledem k předpisům platným v dané zemi již nemůžeme zpracovávat finanční dary přes PayPal ze Singapuru.

Zobrazila se mi chybová zpráva, ale podle výpisu byla částka i přesto odečtena.

  • Pokud se vám zobrazila chybová zpráva informující o tom, že vaši platbu nelze přijmout, je možné, že Wikimedia Foundation váš příspěvek nepřijala nebo nezpracovala. Více informací o vašem finančním vám poskytneme na adrese donate@wikimedia.org[1]. V e-mailu prosím neuvádějte žádné údaje o vaší platební kartě.
  • Vzhledem k tomu, že se jedná o standardní transakční postup, může se ve výpisu objevit poplatek uhrazený bance. Pokud byl váš pokus o odeslání finančního příspěvku neúspěšný, vaše banka tyto prostředky uvolní přibližně do 3–5 pracovních dnů v závislosti na uplatňovaných pravidlech a předpisech. Pokud se chcete pokusit finanční dar odeslat znovu, navštivte naši stránku věnovanou způsobům darování, kde najdete celou řadu možností.

Proč darovací formulář odmítá mé údaje?

Ujistěte se, že váš prohlížeč je aktuální, že máte povolený JavaScript, a že nemáte na seznamu povolených položek určité domény. Zkontrolujte také, zda jste do všech polí zadali správné údaje, např. zda nemáte v e-mailové adrese překlep nebo jste chybně nezadali čísla vaší platební karty. Upozorňujeme, že dvojité mezery v těchto polích mohou vygenerovat chybu.

Proč se mi při pokusu o odeslání finančního příspěvku zobrazil certifikát s varováním/chybou?

Pokud se vám při pokusu o odeslání finančního příspěvku zobrazí certifikát s varováním/chybou, je to pravděpodobně způsobeno zastaralou verzí vašeho prohlížeče. Aktualizujte prohlížeč na novější verzi nebo použijte jiný prohlížeč.

Proč se mi na formuláři pro dárce nezobrazuje má měna nebo země?

Banner pro odeslání daru, na který jste klikli, je nastaven tak, aby určoval zeměpisnou polohu podle IP adresy od vašeho poskytovatele internetových služeb. Hrstka dárců narazí na problémy s geolokací prostřednictvím IP adresy a potřebuje banner specifický pro svou domovskou zemi – to bývá problém, pokud cestujete. V takovém případě prosím kontaktujte e-mailem tým pro zajišťování fundraisingu na adrese donate@wikimedia.org[1]. Nezapomeňte uvést vaši domovskou zemi a/nebo měnu, abychom vám mohli zaslat správný odkaz, ze kterého svůj finanční příspěvek odešlete.

Jak mohu upravit/zrušit trvalý příkaz?

Pokyny ke zrušení nebo úpravy trvalého příkazu opakovaných plateb naleznete zde.

Proč je částka na mém bankovním výpisu vyšší než částka, kterou jsem přispěl/a?

Ani Wikimedia Foundation ani společnosti, které využíváme ke zpracování plateb kreditními kartami, nezatěžují odeslání finančního příspěvku žádnými transakčními poplatky. Banky však mohou v některých případech účtovat poplatky za přeshraniční a zahraniční transakce. Snažíme se tento jev minimalizovat a omlouváme se, pokud vám takové poplatky byly účtovány. Vzhledem k tomu, že tyto poplatky nevybíráme my, nemůžeme vám je vrátit, ale pokud byste chtěli vrátit peníze ze svého finančního příspěvku jako náhradu za tyto poplatky, kontaktujte nás na e-mailové adrese donate@wikimedia.org[1].

Máte stále potíže?

Tým zajišťování fundraisingu ve Wikimedia Foundation není početný, proto si prosím nezapomeňte přečíst nejčastější dotazy výše. Také si prosím přečtěte naše často kladené otázky, kde může být zodpovězen dotaz, na který hledáte odpověď. Pokud potřebujete pomoc s řešením problému ohledně finančních příspěvků, kontaktujte nás na adrese donate@wikimedia.org[1]. Uveďte prosím, který prohlížeč a odkaz pro odeslání finančního příspěvku používáte, a pokud možno zašlete snímek obrazovky s chybovou zprávou a popište situaci. V e-mailu prosím neuvádějte žádné údaje o vaší platební kartě.

  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 Vzhledem k množství přijatých dotazů našim dárcům odpovídáme prostřednictvím platformy Zendesk. Odesláním e-mailu na adresu donate@wikimedia.org berete na vědomí, že vaše údaje budou zpracovány skupinou Zendesk Group v souladu s podmínkami společnosti Zendesk. Uživatelé z následujících zemí by si měli prostudovat oddíl A zásad ochrany osobních údajů společnosti Zendesk, kde naleznou další informace o postupech společnosti Zendesk v jednotlivých zemích: Austrálie, Brazílie, Kanada, Japonsko, Nový Zéland a Singapur.